Historia firmy

Firma Intertrans powstała w 1988 roku. Działalność w zakresie transportu międzynarodowego zaczęła od zakupu pięciu ciągników siodłowych wraz z naczepami plandekowymi. Dzięki dynamicznemu rozwojowi, w okresie kolejnych kilku lat, tabor samochodowy został powiększony o 30 nowych ciągników siodłowych wraz z naczepami.

W roku 1998 firma przeniosła swoją bazę transportową na ul. Zgierską 250/252 w Łodzi. Na nowym terenie powstała myjnia samochodowa dla pojazdów ciężarowych i autobusów. W tym samym roku poszerzyliśmy swoją działalność o świadczenie usług spedycyjnych. Zapewniając profesjonalną i terminową obsługę klientów Intertrans dynamicznie się rozwijał realizując właściwą i przemyślaną politykę inwestycyjną, która zapewniła dalsze odnawianie taboru samochodowego.

W roku 1999 staliśmy się partnerem serwisowym pojazdów ciężarowych MAN. W następstwie otrzymanej autoryzacji, firma wymieniła cały posiadany tabor, na ciągniki siodłowe marki MAN. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nowych klientów, rozszerzyliśmy gamę posiadanego taboru o pojazdy przeznaczone do ruchu dystrybucyjnego. Zwiększenie taboru pozwalały nam obsługiwać w pełnym zakresie poważnych klientów, których marki są rozpoznawalne na całym świecie. Fachowo prowadzona polityka inwestycyjna doprowadziła do powstania na terenie firmy kilku hal magazynowych o pow. kilkunastu tys. m/kw. na potrzeby konkretnych klientów. Prowadzona polityka marketingowa na rynku polskim i zagranicznym dostarcza nam nieustannie nowych znaczących klientów, którym w pełni zabezpieczamy sprawny i terminowy przewóz towarów na terenie całej Europy.

W następstwie profesjonalnego prowadzenia działalności , firma w roku 2005 otrzymała certyfikat jakości zarządzania ISO 9001.

Od 2010 roku sprawdzamy pojazdy klientów oraz własne na ścieżce diagnostycznej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów na terenie bazy transportowej.

Kolejne lata prężnej działalności, przyczyniły się do ciągłego wzrostu ilości posiadanego taboru, który w roku 2011 przekroczył liczbę trzystu pojazdów.

W 2013 roku dołączyliśmy do organizacji Iveco Polska, stając się jedynym autoryzowanym punktem w Łodzi świadczącym usługi w zakresie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz sprzedaży oryginalnych części zamiennych IVECO.
W tym samym roku uruchomiliśmy także serwis tachografów cyfrowych. Wykonujemy ich diagnostykę, kalibrację i legalizację.

Od 2014 roku zapraszamy wszystkich do naszego serwisu Turbosprężarek i Wtryskiwaczy, w którym możemy się pochwalić najlepszymi fachowcami w Polsce oraz najnowszym sprzętem niezbędnym do najefektywniejszej naprawy podzespołów.